LadyVu.com

Analgetik zobobol

analgetik zobobol

Rečeno je, da je zobobol - najbolj neprijetno in se nikakor ne more dopustiti, saj imajo takšni občutki negativno vpliva na živčni sistem in možganskih celic. Vsakdo, ki je doživel ta problem, bo to potrjujejo. Zato analgetik zobobol prednostne sredstva, ki morajo biti prisotni v vsaki domači omarici.

Učinkovito bolečine zdravilo za zobobol

Tri učinkovite znane farmacevtske oblike za razbremenitev anestetiki štejejo sindrom:

• tablete;
  • praški;
  • gela;
  • raztopine za injiciranje.

Prvi in ​​drugi vrsti se šteje, da je najbolj priročno, saj se tableta ali prašek raztopi v vodi lahko sprejme tako doma kot na delovnem mestu, na cesti. Toda zdravila v obliki sprostitve ne zagotavljajo takojšnjega učinka, bodo morali počakati približno 20-30 minut.

Zobni analgetik geli nekoliko hitreje teči, kot da delujejo neposredno v ustni votlini. Hkrati pa njihova uporaba ni preveč udobno - je treba najprej temeljito očistite vneto zob in nežno položite izdelek v poškodovanih območjih.

Injekcije se velja za eno od najboljših vrst proti bolečinam za zobobol, saj je aktivna rešitev snov, kakor hitro je mogoče doseči vnetje živčnih centrov in ustrelil napad. Običajno se uporabljajo v dentalni praksi pred izvršitvijo različne manipulacije.

Močna zdravila proti bolečinam za zobobol

Med tablet in praškov, je treba posebno pozornost nameniti zdravil, katerih učinkovina - nimesulid:

Ta sredstva omogočajo, da se zmanjša intenzivnost bolečine v 15-20 minutah po dajanju, in rezultat se shrani približno 8 ur.

Najbolj priljubljena droga ostaja Ketanov in njegove analoge - Ketonal, ketorolak, Toradol, Ketorol in drugi. Delujejo hitro (10-15 minut) in zanesljiva, vendar pa imajo veliko stranskih učinkov in kontraindikacij.

Manj prednosten zdravilo na osnovi dipirona, paracetamol, aspirin, ibuprofen in metamizol. Takšne tablete lahko kos samo z nizko stopnjo jakosti bolečine, in njihov učinek je zelo kratek. Enako velja za antispazmodikov, kot papaverin ali No-spa.