Med vsemi vrstami krvavitev

sicer arterijske krvavitve, je najbolj nevarno, smrtno nevarno. Zato, vsakdo je pomembno, da so informacije o tem, kako ustaviti arterijske krvavitve, tako da, če je to potrebno, v čas, da pomagajo tako svojo družino in sebe.

Znaki arterijske krvavitve

Arterijska krvavitev - kri, ki presegajo krvi v arterijah zaradi škode, ki jo različnih travmatičnih dejavnikov. Arterije so krvne žile, ki prenašajo kri srce je preselil v vse organe in tkiva. Njihove stene so debele in močne, in tam toka in oksidirano kri transportira pod visokim tlakom.

Arterijska kri je zlahka prepoznati po svetlo barvo škrlatno. Ona in tekočina teče iz rane spouted toka, medtem ko utripa v času bije srčne mišice. Izguba krvi v tej obliki krvavitve je zelo hiter. Kot rezultat, je pogosto vazospazem in izguba zavesti.

Poškodba arterije ogroža vsako usodno krvavitev v 30 - 60 minut. In ranjenih velike arterije, običajno nahaja na konkavni strani telesa in na udih - v svojih upogibalk površinah, oseba, ki ima le približno dve minuti za pobeg.

stop arterijske krvavitve - prvo pomoč

Kri na arterijske krvavitve, naj se ustavi, po pravilih, glede na lokalizacijo krvavitve voden.

Krvavitev iz velikih udov arterij

V tem primeru je glavni način zaustavitev krvavitve je prekrivni pas. Preden je treba, da je na arteriji stiskanja koščeno ospredje nad mestom poškodbe, kot sledi:

1. Ko ramo poškodbe - postaviti pest v pazduho in pritisnite roko na telo.
  2. Ko rane podlakti - ležala v komolec ovinku dva svežnja povojem in maksimalno stiskanje roko v sklepu.
  3. Ko rane hip - pest, da pritisnete na zgornji tretjini stegna v območju dimeljske vezi.
  4. Ko ranjenih shin - ležala v kolenskih območju dveh paketov povojem in bend noge v sklepu.

Kot lahko katerakoli trpežnega materiala, kot pramena - gumijaste cevi, tkanine, žica, vrvi, itd Ko arterijske krvavitve kito uvedbi potekala pod takšnimi zahtevami:

1. Tourniquet nanese nad rano na stegno ali nadlaket.
  2. Uvedba snopu na dvignjeno nogo.
  3. Tourniquet se uporablja tik nad pakiranje mehkih tkiv (in ne na golo kožo).
  4. Ko je treba, da je pritrjena na oblačilih žrtve z opombo, ki kaže točen čas Tourniquet.
  5. Ob vznožju pas se lahko hranijo največ 90 minut, in roko - ne več kot 45 minut (standardni čas - ne več kot 30 minut).
  6. Po tem času se ožičenje zmanjšati ali odstraniti za 15 minut in nato ponovno nanesti (za obdobje oprostitve pas je treba pritisniti arterije s prsti).

Kri krvavitve na rane nogah in rokah

V tem primeru, napeljava ne velja nujno. Dovolj je, da v mestu poškodovanega povoj povoj pakiranja in dvignite ud.

arterijske krvavitve prve pomoči

Arterijska krvavitev iz rane na glavi, vratu in trupa

To je lahko časovno arterij, karotidna, kolčnih in subklaviji arterij. Krvavitev tako lokalizacijo stop z uvedbo strogih tamponada rane. Za to uporabite sponko ali pinceto do votline poškodovanem območju gosto iz sterilni robčki, ki se lahko dajo na vrhu nerazvito povoj in ga povoj dobro.

Vsi navedeni ukrepi so le začasna prva pomoč, nato pa žrtev je treba takoj prepeljati v bolnišnico.