LadyVu.com

Jam hrušk

marmelada iz hrušk

confiture

Pear - priljubljena recept, ki je prišel k nam iz Anglije. To je kot nalašč za toast in palačinke.

Hruška marmelada z limono

sestavine:

  • Juicy zrele hruške - 0,5 kg;
  • Sladkor - 500 g;
  • Lemon - 1 kos;.
  • rum - 100 ml;
  • voda - 300 ml;
  • Žafran - 10 prašnikov.

priprava

Lemon skrbno moj, dal v vrelo vodo in pustimo vreti približno 30 sekund, nato pa ga previdno izvlecite in ga napolnite z ledeno vodo. Mi ponovite celoten postopek, in nato razrežite limone na tanke rezine. Hruške in moj shinkuem vsak v 4 dele, takoj odstranite semena. Cut rezine na kocke in zmeljemo skupaj z limono smo premik v široko skledo. Napolnite s sladkorjem in dobro premešamo. Pokrijemo s pokrovom ali brisačo in pustimo stati 10 ur. Vtrite žafran prašniki in zmešamo s toplo ruma. Nato pustimo stati 30 minut, da napolni.

Po nekaj časa, postavite sadja na ogenj in segrejemo do vrenja. Po tem zmanjšajo na minimum plamen in kuhamo, mešamo približno 45 minut, občasno odstranjevanje dobljene pene. Nato previdno odstranite posodo z ognja in ohladimo za malo. Vlijemo v pripravljeno marmelado hruške rum in žafrana, mešamo nežno in razpadejo maso v čiste kozarce. Barvanje se ohladi popolnoma zaprt v hladilniku in odstraniti. To je vse marmelado hruške z limono pripravljen za zimo!

Jam hrušk in jabolk

sestavine:

  • hruške - 1 kg;
  • Jabolka - 0,5 kg;
  • sladkor - 1,5 kg;
  • limona - 2 kosa;.
  • ingver - 40 g;
  • cimet - 2 palici.

priprava

marmelada iz hrušk za zimo


Moje limone in iztisnite sok iz njih. Hruške in jabolka so temeljito oprati in očistiti iz kože in semen. Meso narežemo na kocke, in premik v skledo. Izpolnite sadje z limoninim sokom in premešamo vse dobro. Nato zdrobimo teže pire mešalnik. Ingver in fino očisti shinkuem. Za pireju dodamo ingver, cimet in sladkor. Postavite posodo na počasnem ognju in prinašajo vse do vrenja. Kuhamo, dokler kuhani marmelado. Nato vzemite ven cimetovih paličic in marmelada vlije v bankah in zvijemo.

Diverzificirati svoje sladice lahko tudi slivovo marmelado, postane odličen dodatek k čaju.

Video: Jam, marmelada, marmelada: kakšna je razlika

Video: Marmelada iz hrušk z limone, ingverja in rožmarina. Hruška marmelada z limono, ingver in rožmarin.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný