LadyVu.com

Kako narediti marelični sok?

kako narediti marelični sok

Marelični sok je svetlo, zelo okusna in uporabna spomin toplih poletnih dneh, če bi ga pripravili za zimo. Poleg tega vsebuje količino kalcija in kalija, železa, provitamin "A", karotena in mnoge druge uporabne predmete, ki lahko nadomestijo številne vitaminskih kompleksov ter zdravila.

V nadaljevanju vam bomo pokazali, kako narediti marelični sok doma in lahko poskrbel za dragoceno rezerve za kasnejšo uporabo sončne pijačo.

Kako narediti marelični sok za zimo?

sestavine:

  • zadeta marelice - 1 kg;
  • filtrirano vodo - 850 ml;
  • sladkor - 250 g

priprava

Zrele marelice horoshenechko pranje in suho. Potem citat kosti in jih v posodi emajla. Pour enega kilograma olupljenega sadja sto mililitrov filtrirano vodo in dal na ogenj. Segreje do vrenja in vzdržuje na zmernem ognju deset do petnajst minut. Mehkejši so marelice so, manj časa bo trajalo, da kuhati.

Mareličnih trituriramo mase skozi sito. Mi se meče kože in pretlačimo dodati sladkorni sirup. Za njeno pripravo, 750 ml vode nalijemo 250 gramov sladkorja in kuhamo tri minute.

Mi bi sok, da zavre, premešamo, pustimo vreti deset minut in vlijemo v čisto posodo. jih pokrivajo smo s pokrovi in ​​jih v skledo z vrelo vodo. Sterilizirajte pol-litrskih kozarcev za petnajst minut, in liter - dvajset minut.




Ko je čas, zavihamo pokrov in dal sok v skladišču.

Recept za marelice sok z celuloze v sokovarke

sestavine:

  • marelice;
  • sladkorja;
  • voda.

priprava

Na dnu posode sokovarki Mi nalijemo vodo na njeno posodo za odstranjevanje s cevjo, ki zbira sok. Postavite na vrhu lonec z luknjami v njej in naloži recept marelični sok z celulozepredhodno oprane in zadeta sadje marelice. Nalijte približno sto gramov sladkorja za izboljšanje ločitev soka. Set top posodo sokovarki in dal na ploščo. Na cev dal na cev, da izvzamejo koli zbiralnik za sok. Ko voda zavre, zmanjša toploto medij in hrani nekaj ur.

Sok pušča iz približno eno uro po začetku kuhanja in še naprej nekaj časa po njenem prenehanju.

Sestavljeni marelice sok zavremo, pustimo vreti tri minute, vlije sterilne kozarce in pletenine kuhana pokrovi. Postavite kozarce soka pod toplo odejo, da se ohladi.

Video: Marelični sok (sok)

Video: Sok marelic. Aromatična, nasičena in zelo okusno pijačo!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný