LadyVu.com

Grozdni sok za zimo

grozdni sok za zimo

Grozdni sok domače zelo koristno. Vsebuje folno kislino, organske kisline, železo, cink, baker, fosfor, natrij, veliko vitaminov - C, PP, A, B. soka iz grozdja temne pozitivne učinke na možganih, vida. Lahka sok grozdja je še posebej bogata z železom, je tudi krepi imunski sistem. Toda ob istem času, in obstajajo nekatere omejitve za uporabo te okusne pijače. Grozdni sok je kalorij zelo visoka, zato ni priporočljivo uporabljati za ljudi s prekomerno težo. Prav tako je kontraindiciran za ljudi, ki trpijo za sladkorno bolezen, visok krvni tlak in želodčnih bolezni.


Recept grozdnega soka za zimo

sestavine:

  • Grozdje - 10 kg;
  • sladkor - po okusu.

priprava

Najprej smo razvrstiti grozdje, odstranite priporchennye in dolgotrajen sadje. Dobre vejice trte prekiniti brez potrebe, da bi. Previdno moje grozde in jih dal v posodo sokovarki. Število jagod ne sme biti nad robom. Če nameravate dodamo sladkor, nato pa je treba storiti zdaj, jim škropljenju jagode. Zdaj bomo nadaljevali z montažo sokovarki: vlijemo v dnu vode, in na vrhu sklopa za sok rezervoarja, vzpostavi posodo grozdja. Mi dana sokovarku na ploščo, pokrijemo s pokrovom in nato na ogenj. Na soku bo priprava traja približno eno uro. Po tem, odstranite posnetek iz cevi in ​​odcejene sok v ponvi. Takoj je vroče sok zlijemo v bankah in zvitki. Po tem, odstranite preživel jagode, o novih in nadaljuje s pripravo nove serije soka.

Grozdni sok za zimo skozi sokovnik

sestavine:

  • Grozdje - 5 kg.

priprava

Ločujemo grozdja iz vejic, underripe in poškodovane met. Moja dobra sadje in stiskali sok iz njih z uporabo sokovnik. Po tem, dvakrat smo ga filtrira skozi Gaza, zložen v več slojih. Segrejemo temperaturo soka na 60 stopinj, nato pa smo dobili pivo za nekaj ur. Po tem previdno vlijemo sok v drugo posodo, tako da je usedlina v starem loncu. Vsebnik s sokom proti ognju, segreje do 90 stopinj temperature in vlili v sterilne kozarce in takoj zvijemo.

Jabolčni in grozdni sok za zimo

sestavine:

  • Grozdje - 10 kg;
  • Jabolka - 5 kg.

priprava

Moje grozdje, ločitev jagode iz listov in vejic in jih skozi sokovnik. Nastali sok zlijemo v pekač. Podobno, stiskali sok iz jabolk in ga vlijemo v ponev z grozdnim sokom. S tem zmesi v bližini vreliščem, zlijemo v bankah in steriliziramo 20 minut in nato zvijemo.

Kako se pripraviti na grozdni sok pozimi?

sestavine:

  • Muscat grozdje - 5 kg;
  • Voda - 2 l;
  • sladkor - 1 kg.

priprava




Grozdje Moj previdno odstranite jagode s ščetkami, ki jih postavite na emajl ponev in napolnite z vodo (2 L). Mi dana na ogenj, zavremo in kuhamo 30 minut Nato odstranite ponev z ognja in smo filtriranje vsebine. V nastalega soka dodamo sladkor in nato zažgali, zavremo in kuhamo še 10 minut, zdaj polije sok v pripravljene sterilne kozarce in zvijemo.

Kako kuhati grozdnega soka za zimo?

Po tem receptu, lahko kuhamo sok, ko ni pri roki vse posebne orodja - brez sokovarki ali sokovnik.

sestavine:

kuhamo grozdnega soka za zimo
  • grozdje.

priprava

Grozdje, izpirajo, daje voda odteče. Berry sesulo z rokami ali mince. Dobljeno maso filtriramo skozi cedilo in nato vrže v gaze. Celuloze je stisnjena lije 1 liter vrele vode po stopnji 1 liter vode na 10 kg celuloze in filtrirali še enkrat. Zmešajte sok iz prvega in drugega pritiskom. Postavite posodo s sokom za ogrevanje in toplo za 15 minut, torej ne vodi do vrenja. Šele po tem, ko smo dobili sok, da zavre in razlitja od bank in zvitki.

Isti princip je lahko koristno pripraviti sok iz buče za zimo.

Video: Grozdni sok za zimsko / grozdni sok za zimo

Video: SOK GROZDJE

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný