LadyVu.com

Brusnice v zimskem času

brusnice v zimskem času

Brusnice - eden od najbolj uporabnih jagodičja severni Rusiji, pravi skladišče vitaminov. kako pravilno trgovina brusnice

za zimo? To ni težko. Zaradi visoke vsebnosti naravnih konzervansov - benzojske kisline - brusnice seveda ohrani svoje koristne lastnosti skozi vse leto. Jagode so razporejeni dovolj za banke, nalijemo običajno vrele vode, tesno pergament in kravato kruto nit. Kot na primer, v temnem in hladnem prostoru lahko namočeno brusnice lahko stojijo do naslednje žetve. Kako bi sicer lahko pripravite brusnice za zimo? Morse in dušeno sadje, žele in marmelada, marmelade in likerje - od tega jagodičja lahko kuhamo karkoli hočeš. Ogledate si lahko sami, če preizkusite recepte, ki smo jih izbrali za vas.

Brusnice s sladkorjem za zimo

sestavine:

  • brusnica - 1 kg;
  • sladkor - 1 kg.

priprava

Jagode so razvrščene ven, izperemo in posušimo. Mi zmeljemo brusnice v mešalniku, zaspal s sladkorjem in premešamo. Mi pokrijemo z gazo in pustite čez noč na kuhinjski mizi. Zjutraj, ko se sladkor popolnoma raztopi, premik brusnice v sterilne kozarce, pokrijemo s steklom ali kapron pokrovi in ​​shranjevanje v hladilniku vse zimske.

Jam brusnice v zimskem času

sestavine:

  • brusnica - 1 kg;
  • sladkor - 1,5 kg;
  • orehi (z lupino) - 300 g

priprava

Orehovih jedrc pour vrelo vodo za pol ure, nato pa se naslanja nazaj na cedilo in dajejo odteče. Ulomkove matice na četrtine. Čist, opran brusnice zaspal v ponvi, dodamo sladkor, da ga (jih lahko nadomestimo z enako količino medu) in matice. Mi dana na plošči in vrenja na majhnem ognju, občasno odstranitev nastalega peno. V času, ko so jagode kmalu začel kuhano mehko, odstranite marmelado iz toplote in vlijemo v suhih sterilizirane kozarce. Mi zvijemo kovinske pokrove. V starih časih, kot brusnični džem uspešno obdelamo z mrazom.

Kompot iz brusnic za zimo

sestavine:

  • brusnica - 1 kg;
  • Sladkor - 600 g;
  • voda - 400 ml.

priprava




Izbrani in sprani brusnice zapolni sterilne kozarce 2/3 volumna. Pour sladkor v ponvi, napolnite z vodo in dal na ogenj. Cook, mešanjem, dokler se sladkor raztopi. Izpolnite ta sirup jagode v bankah. Pokrijte z njihovimi pokrovi in ​​pasterizuem v veliko ponev z vrelo vodo za približno 15 minut. Po banke hitro zavihati, obrniti na glavo in zaviti v odejo. Ko je brusnični kompot ohladi, ga pošljite na shrambi in shranite vso zimo.

Brusnični žele v zimskem času

sestavine:

  • brusnica - 1 kg;
  • sladkor - 1 kg.

priprava

Moje brusnice, v skledo in napolnite s sladkorjem. Cook, mešanjem na majhnem ognju. In ko bodo jagode razpadejo, masa skozi sito in razpadejo pripravljen za žele kozarcev. Shranite v hladilniku.

Marmelada iz jabolk z brusnicami za zimo

sestavine:

  • Jabolka - 5 kosov;.
  • brusnica - 4 žlice;.
  • limona - 2 kosa.
  • sladkor - 1,2 kg.

priprava

Jabolka čisto iz kože in semen, narežemo na majhne kocke (je bolje izbrati mehke in sladke sorte). Brusnice so urejeno, brusnice s sladkorjem za zimoizperemo in posušimo. Jagode so vrinjeni v ponvi, dodamo zdrobljen jabolko in sladkor. Izlivni kozarec vode. Premešamo in dal na štedilniku. Obveščamo vas, sadje in težo jagodami do vrenja, odvajanje toplote do srednje in kuhamo, mešanje in odstranjevanje pene, dokler brusnice in jabolka postanejo dovolj mehka. To bo trajalo 15 minut.

Medtem, z uporabo fin Rende odstranimo lupino iz limone in stisnete sok. Smo jih dodali v pripravi marmelado in kuhamo, dokler zmes ne bo zadebeli. je premik na suhem sterilne kozarce, prekriti s pokrovom in pasterizuem za 10 minut. Po pločevink zvijemo in iti v shrambi.

Video: Sveže brusnice s sladkorjem za zimo

Video: Gredice za zimo - Brusnice s sladkorjem

Video: Brusnice z sladkor retsept.Klyukva sladkorja za zimo

Video: Jam iz brusnic za zimo

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný