LadyVu.com

Vegetarijanski meni

vegetarijanske obroke

Ne bomo govorili o tem, ali ne bi pravilno ali ne prehod na vegetarijanstvo. Vsakdo gre za to vprašanje s svojim ideološkim stališča, mnenja o zdravi prehrani, življenjski slog

, harmoniji z okoljem. Pustimo vse to in razmišljati o tem, ali lahko pride do vegetarijanski menu okusna in raznolika.

Razno vegetarijanstvo

Začnimo z dejstvom, da lahko vegetarijanski meni prehrana razlikuje glede na vašo izbiro napravleniya.Tak, popolno zavračanje vseh izdelkov iz mesa izvora (vključno mleko, med, jajca) in delovanje proizvodov, živih bitij imenovanih Veganstvo.

Razpoložljivost meniju mlečnih izdelkov, jajc, medu, v kombinaciji z zavrnitvijo mesa - ovo-lacto-vegetarijanska prehrana.

In če greš samo mlečne izdelke in rastlinsko hrano - lakto-vegetarijanstvo.

Poleg tega, da so surovine foodists - jesti vegetarijanska prehrana je ne zdravimo toplotno. Kot tudi vegetarijance, ki jedo ribe in celo piščanca.

Kako narediti uravnotežen meni?

Glavni problem vegetarijance - pomanjkanje ključnega pomena aminokisline. Na primer, meso vsebuje njihov celoten sklop, in vse ostalo, od mesnih izdelkov protein lažje za prebavo. Iz tega sklepamo: uravnotežen vegetarijanski meni mora biti sestavljena predvsem iz beljakovin rastlinskih živilih.

Vendar to ni dovolj. Pomembno je, da se naučijo, kako dobiti celoten nabor esencialnih aminokislin iz enega obroka, ker bi pomanjkanje lizina privede do dejstva, da se bo "rudarstvo" valin in levcin biti ves vaš trud zaman. Aminokisline so "delajo" samo v celoti.

Zato je treba vegetarijanski meni prehrana zelo previdno in raznolika. Osredotočite se na celih zrn, žit, oreščkov, semen, fižol in soja. Soja - najboljši nadomestek za mesne izdelke. Če pogledamo obraz, lahko rečemo, da smo vsi jedli sojo, ne da bi se tega zavedal. Konec koncev, je danes vse kupljene polizdelke, klobase, omake ga vsebujejo.

Ker soje je možno, da eksperimentirate in kuhamo svoje najljubše mesne analogi. Kaj smo zdaj, in boste pokazati v receptih vegetarijanski meni.




piškoti Skutni

sestavine:

  • fižol skuta (tofu) - 200 g;
  • Trdno snov rastlinskega olja - 150 g;
  • ržene moke - 2 skodelici;
  • soda, kis povrnejo - TSP;
  • vanilin sladkor - 1 TSP;.
  • sladkor za brisanje prahu.

priprava

Olje sesekljajte, zmešamo z moko, dodamo sir, sodo, vanilin sladkor. Zamesimo testo postopoma dodal moke, kot je potrebno. Roll to cm debelo, izreži in povaljamo v sladkorju. Delite na ponev z pergamentni papir in pečemo 20 minut.

hladna omaka

sestavine:

  • tofu - 4 žlice;
  • majoneze - 1 jž;
  • sojin sir - 1 jž;
  • kuhana, nariban pesa - 1 jž;
  • česen v prahu ali zdrobljeni sveži česen - 1 TSP

priprava

Zmešamo vse sestavine, okrasite z zelenjem in služi kot omako za jedi in kruh.

Olivier tofu

sestavine:
  • tofu - 500 g;
  • graha - 1 bank;
  • Majoneza - 400 g;
  • repe - 1 grozda.

priprava

Tofu narežemo na kocke, dodamo grah, drobno sesekljane zelišča in sezono z majonezo. Vegetarijanci verjamejo, da je v tem receptu z dodatkom običajnih sestavin v Olivier (krompir, čebula) pokvari okus.

sladica Tofu

sestavine:

  • tofu - 500 g;
  • limoninega soka - 1 žlica;
  • vode - 1/3 skodelice;
  • Meni vegetarijanski recepti
  • Honey - 2 žlici;
  • Banane - 2 kos;
  • vanilla - 1 ščepec.

priprava

Banane narežemo na kolobarje, zmešamo tofu z vodo in limoninim sokom. Daj vse v mešalniku, dodamo vanilijo in Mešalnikih dokler gladko.

To je zdaj zelo proteinska dieta imamo. Mimogrede, lahko vegetarijanski meni koristno za hujšanje. In veliko žensk odloča za vegetarijanstvo pod prho je z upanjem, da se izboljša njihov videz.

Video: Vegetarijanska MRE Meni 11: Zelenjavna lazanja - degustacija obrok, Ready-to-Jejte

Video: Vegetarijanska Cafe St. Petersburg | vegetarijanski meni

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný