LadyVu.com

Dietna hrana za teden receptov

dietna hrana za teden receptov

Da ohranimo odvečno težo trajno, morate skrbno nadzorovati količino porabljene kalorije s hrano. Da ne bi izgubljal časa štetja energijske vrednosti vsake jedi, ki jih lahko preprosto uporabite ready-made receptov s hrano, meni za teden dni. V takem načrtu obrokom, kot pravilo, je že upoštevana kalorična vrednost

jedi, in ljudje bodo vedno vedeli, koliko beljakovin, maščob in ogljikovih hidratov je uporabil.

Pravilna prehrana hrana - ki vključuje meni za teden?

Najprej, kaj je navesti, da nutricionisti in zdravniki ne priporočamo, da kupujejo "čudežnih" kovčke in koktajli. Pogosto ne vsebujejo potrebne za normalno delovanje telesa vitaminov in snovi. Bolje bi bilo uporabiti recepte in pripravo obrokov sami. Tako da bo zagotovljeno njihovo svežino in varnost.

priporočljiva tudi v obrok načrt je potrebno vključiti juhe. To je hranljiva, koristno in ne zelo hranljiva jed, če jo kuhamo kot maščobno mesa in zelenjave ali rib, juho, ki ima tudi odličen okus.

prehransko meni za teden morajo biti kalorij izračuna. Če so ljudje aktivno ukvarjal s športom, potem je potrebno zaužiti določeno količino beljakovin, zato je bolje izbrati načrt z višjo energijsko vrednost in beljakovinskih obrokov. Če je vnos kalorij ne šteje, da je bolje, da iščejo druge možnosti.

Primeri prehranskih menija za teden

Načrt obrok na dan je, kot sledi:

  1. Zajtrk - beljakovine omleta ali ovsena kaša v vodo z medom in oreščki, ali zelenjavne zavitke z kuhanih jajc.
  2. Kosilo - nemasten jogurt ali kos sadja.
  3. Kosilo - zelenjavna juha, belo meso ali ribe file s paro zelenjavo ali šetraj rižev puding.
  4. Snack - solata ali sadje ali jogurt ali kozarec jogurta z žličko medu.
  5. Večerja - file pustega rib s fižolom, ali belemu mesu, pari z rastlinskim solato ali salse.



Kot lahko vidite, v vsakem obroku naslikal več jedi. V tednu, lahko izbirate med različnimi jedmi in s tem, da bi jedli okusna in raznolika. Tako, in sestavili prehrane menija za en teden. Načrt obrok lahko sama po sebi, samo treba, da poberem recepte.

Dietna prehrana - možnosti menija za teden receptov

Smo že dal grobo oris uporabe hrane za dan.

Dietna hrana za en teden za hujšanje, ki jih lahko naredite sami z odvzemanjem vzorca, navedeno v primeru članka. Pripravite jedi iz jedo načrt enostavno. Meso in ribe, je treba storiti še nekaj, in ne prispevajo k solate preliv, ali uporabite za kuhanje omake limone in olivno olje. To prihrani kalorij.

Zelenjavna juha za prehransko meni

sestavine:

  • paprika, svež paradižnik, zelena, zelje - 100 g vsakega sestavnega dela;
  • Korenje - 1 kos;
  • -1 kosov čebule;
  • zelišča - po okusu.

priprava

Zelenjava očistiti, oprati in narežemo, da imajo običajni način v ponvi, da pour 3 litre vode in jo segrejemo do vrenja. Vodo dodamo zelenjavo v zaporedju - prvi put papriko in zeleno, po 3-5 minutah dodamo zelje, korenje, čebula in paradižnik. Zelenjava se kuha do mehkega in dodamo sol in začimbe. Zeleni drobno sesekljane in damo v skledo.

Juha ni mogoče dodati krompir, lahko pa vključuje tudi druge, ki niso škrobnih zelenjavo. To rahlo povečanje kalorij, vendar pa lahko dramatično spremeni okus.

dietna hrana za teden pohudeniya1dietna hrana za teden pohudeniya2dietna hrana za teden pohudeniya3
dietna hrana za teden pohudeniya4dietna hrana za teden pohudeniya5dietna hrana za teden pohudeniya6
dietna hrana za teden pohudeniya7dietna hrana za teden pohudeniya8dietna hrana za teden pohudeniya9

Video: Meni za teden za hujšanje

Video: Tatjana Rybakova - recepti, meniji za teden

Video: Meni za teden dni. Korak za korakom primera - 1

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný