LadyVu.com

Hipolipidemično prehrana - meni za teden receptov

hipolipidemično prehrana meni za teden receptov

Če pred smrtjo mladih kot posledica možganske kapi ali srčnega napada je bil dogodek iz navadnih, danes pa takšni primeri so zabeležili pogosteje. Vsa krivda številčnosti v prehrani hitre hrane, pripravljene jedi in hitre hrane. Maščobne živila izboljšuje holesterol

nizke gostote v krvi, kar vodi do zapore žil in kot posledica, umrejo. Hipolipidemično prehrana, ki je meni za teden receptih tukaj predstavljenih pomaga normalizirati koncentracijo holesterola in zmanjšati tveganje za nastanek bolezni srca in ožilja.

Standardna hipolipidemično prehrana

Standardna različica tabele №10 določa:

  • zavračanje proizvodov, ki vsebujejo visoke količine maščob. To ne pomeni, da bo iz prehrane izključiti meso in ribe. Zdaj pa je treba dati prednost nizko vsebnostjo maščob sort - Sudak, Heck, Pollock, zajec, telečje meso, govedina. Čeprav morske ribe izključitev ni vredno, saj vsebuje zelo koristne polinenasičene maščobne kisline;
  • Zmanjšanje količine vsesanega sol. Hrana mora biti nekoliko prisalivaem po kuhanju, in klobas, bi moral iz prekajenega mesa in drugih izdelkov v vakuumu opustiti v celoti;
  • Izbira kuhanjem in pečenjem, kot glavnih načinov kuhanja. črta cvrtje izdelki;
  • deljiva jedi v enakih deležih k 7 minut na dan.

Hipolipidemično prehrana ali medicinska miza №10 poudarek na beljakovin in nizko vsebnostjo ogljikovih hidratov živil, kot tudi tiste, ki so bogata z vlakninami. najdemo v mlečnih izdelkov, mesa, rib in morskih sadežev beljakovine. Kot je bilo že omenjeno, morajo biti z nizko vsebnostjo maščob. živila z nizko vsebnostjo ogljikovih hidratov - zrna je, poleg tega, da so tudi bogata z vlakninami, kot so sadje in zelenjava. Od prednostnih pijače sokovi, mineralna voda, zeliščni čaji. Sladice, na katerega vključujejo čokolade, kreme in vse vrste sladkarij, so torte in peciva izključena, in skupaj jih lahko privoščite v medu, suhega sadja, oreščkov, marmelado, žele.

Začimbe potekajo, vendar naravne in ne raznih dodatkov, ojačevalcev arome, majoneza in druge omake. Meni vzorec hipolipidemično prehrana izgleda takole:

  • kaša za zajtrk na vodi z dodatkom mleka čaja;
  • kosilo - sadje;
  • Kosilo ajdova juha z govejo juho, je bolje v sekundarni. Včerajšnji kruh;
  • v popoldne skuto pečenje ali pene;
  • večerja ribe, dušena z zelenjavo;
  • Drugo večerjo je sestavljen iz solate iz sveže zelenjave;
  • skodelico jogurta ponoči.
hipolipidemično meni prehrana

Okusna jed hipolipidemično prehrana - recept Lohikeyto




Ne boj se, to je samo finski juha z rdečo rib.

sestavine:

  • Sveže krompir - 8 kosov;.
  • del por v belo;
  • čebula - ena glave;
  • zelena - 1 kos;.
  • smetana z nizko vsebnostjo maščob - 200 ml;
  • lovor;
  • rastlinsko olje;
  • koper;
  • svežega timijana;
  • lososov file - 500 g;
  • poper.

priprava

Za izvajanje tega recept hipolipidemično prehrana je potrebno v lonec z vrelo vodo, dal očistiti in razdelimo na pol čebule, por, lovor listov, timijan in poper. 10-20 minut kasneje vse začimbe in zelišča vzeti ven, in v zmogljivosti za pošiljanje olupljen in narezan krompir. V ponvi na rjavo preostalo polovico čebule olje. Ko krompir, so skoraj pripravljeni za pošiljanje na koščke ribjo juho. Za nekaj minut, dokler ni kuhan vlijemo smetano in dodamo zazharku. Postrezite z kruhove kocke, potresemo s svežim koprom v skledo.

Za pripravo berry žele je bolje uporabiti koruzni škrob. Ta produkt v količini 1-2 žlica. l. nepopolna mešali čašo hladne vode, nato zlijemo v 0,5 litra vrele mleka na plošči ali kompotom. Ko vre, je mogoče izklopiti in zlijemo v sladoled sklede.

hipolipidemično prehrana miza

Video: Kako znižati holesterol? Načini za zniževanje holesterola doma

Video: prehrana za hipertenzijo

Video: dušena postrvi

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný