LadyVu.com

Pravilna prehrana za ženske

Pravilna prehrana za ženske

Osnove dobre prehrane za ženske nam pove naslednje: da je prednostno vsaj 6-krat na dan. V tem načinu je moč imamo "vožnjo v službo" naš metabolizem, zaradi česar je, da gorijo za en dan več kalorij. Poleg tega, ko je del prehrane, ne pade v past, kjer smo pogosto rodila nekaterih prehrane - to pomeni, ne bomo izgubili mišično maso namesto maščobe. To se zgodi, ko se čutimo močno lakoto med obroki redke.

Ure pravilnega prehranjevanja

Pri ženskah bo dnevnik prehrana tekom dneva, kot sledi:

  • 08.00 - zajtrk;
  • 11.00 - kosilo;
  • 14.00 - kosilo;
  • 17.00 - kosilo;
  • 19.30 - večerja;
  • 22.00 - večerni prigrizek.

Nasveti o ustreznih prehranskih prehrano

Pravilno uravnotežena prehrana mora vsebovati naslednje izdelke:

Meso. Raje belo meso - puranje, piščančje, divjačino ali kunčje meso. Meso oskrbuje naše telo beljakovine in železo, ki so vključene v proces regeneracije organov in tkiv.

Fish. Uporabno za vse, brez izjeme, ribe, predvsem pa - njegove maščobe sorte, kot so sardine, skuše in losos. Vsebujejo velik odstotek -3 maščobnih kislin. To so kisline, ki so sposobni zmanjšati raven LDL (slabi holesterol) in, istočasno, povečati raven HDL (dobri holesterol) - s tem ščiti naše srce. Z ribami, naše telo dobi tudi beljakovine, minerale in kovine.

Sadje in zelenjava. Brez njih pravilna prehrana za ženske je precej težko. Vsa zelenjava in sadje so naše telo je izjemno dragocena, vendar pa je mogoče opaziti predvsem zelje in cvetača. Barvne zelenjava vsebuje visok odstotek beta karotena - močan antioksidant, ki preprečuje celice starosti našega telesa. Večina beta-karoten se nahaja v korenje, marelice, špinači in mango. Vse sadje in zelenjava neguje svoje telo z njim bistvenih mikrohranil, kovin, naravnih vlaken in sladkorjev.

Žit in stročnic. Druga ključna do skrivnosti pravilne prehrane. Stročnice in zrna vsebujejo skoraj brez maščobe, vendar imajo zelo visok odstotek kompleksnih ogljikovih hidratov. Poleg tega je naše telo dobi iz njih železo, vitamin E, vitamin B kompleks, in naravnih vlaken. Raje riž, polnozrnati kruh in, seveda, vse stročnice - čičerke, rdeči in beli fižol, leča, po delih grah.

Mlečni izdelki. Ti so prav tako vključeni v seznam proizvodov za prehrano. Prednostna jogurt, mleko in sir z nizko vsebnostjo maščob. Mlečni izdelki olajšati delovanje črevesja, pomaga naš imunski sistem in daje naše telo veliko kalcija. Poleg tega, kot pravilo, da vsebujejo le majhne količine maščobe (izjema - polnomastno mleko in nekaj siri).

Po seznam osnovnih proizvodov, ki so potrebni za pravilno prehrane žensko, glej, kako narediti pravilno meni hrane na dan.

Pravilna prehrana za dan

Tukaj je tisto, kar je razmerje živil v prehrani prehrana za ženske popolna:

  • 25% - testenine, žita, kruh;
  • 20% - zelenjava, odvisno od sezone;
  • 15% - sveže sadje;
  • 15% - oreški in stročnice;
  • 7% - olivno olje;
  • 7% - jogurt in sir;
  • 5% - ribe;
  • 3% - jajc in perutnine;
  • 15% - sladkarije;
  • 1% - pustega mesa;
  • 1% - kakovostna vina.



Tukaj je nekaj primerov pravilno uravnotežen meni prehrane.

prehrana Meni za zajtrk (08.00):

Sok 2 pomaranče, 2 krekerji polnozrnate, 25 g (velikost Matchbox) sira.

Meni prehrana pri kosilu (11:00):

1 sveže sadje in 30 g (velikost škatlici od vžigalic) sir z nizko vsebnostjo maščob.

Pravilno večerja prehrana

Meni prehrana za kosilo (14.00):

120 gramov pražene mesa ali kuhane piščančje prsi, 1 velik del solate (npr solate ali zelje in korenje), 1/2 skodelice kuhanega riža.

Meni prehrana na kosilo (17.00):

3 kosov čokolade.

Meni prehrana za večerjo (19.30):

1 srednje velik del testenine z mesom in 1 majhen del zeleno solato.

Prigrizek zvečer (22.00 uri):

1 majhna banana in 3 celih orehov.

Video: PREHRANA ZA lepa ženska. Butakova OA

Video: zdrava hrana / Kaj in kako jesti / Živila za ženske

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný