LadyVu.com

Celiakija prehrana

glutena prehrana

Gluten prehrana je pogosto pogovorno imenujejo brezglutenske diete, katerega cilj je zmanjšanje količine glutena v prehrani. To se uporablja, in v primeru intolerance na gluten, ter za zmanjšanje kalorij

prehrana in splošno zdravstveno stanje, in včasih izguba teže.

Gluten enteropatije: Prehrana

Glavna stvar, ki je potrebna za zdravljenje celiakijo - da je prehrana. Če želite izboljšati svoje stanje, najprej, je, da se opusti izdelke, ki vsebujejo veliko glutena:

  • pšenica, rž, ječmen, oves in jedi iz njih;
  • kruh, kruh, vse Pekarna in slaščice, žitarice za zajtrk, vsak pecivo;
  • Jogurt daljšem hranjenju, sir, topljeni sir, zapakirani, sir, skuta mase, kondenzirano mleko, smetana, maslo (vsebnost maščobe manj kot 82,5%);
  • obrokov (hamburgerji, zrezki, ravioli itd zamrzovanjem.);
  • simulirane kaviarja (umetna), rakovic palice, konzervirane ribe paradižnikova omaka;
  • testenine vseh vrst;
  • margarine in visoke namazi, majoneze;
  • koli sladkarije in čokolado.

Po tem je ta del proizvodov prišel pod prepoved, morate skrbno oblikujejo nov meni, ki bo vsebovala le varne proizvode.

Meni celiakija prehrana

Ponujamo vam Meni glutena prehranaMeni možnost prehrane brez glutena, ki vsebuje le meso, zelenjavo, sadje in mlečne izdelke rustikalna.

  1. Zajtrk: umešana jajca, zelje solata in čaj.
  2. Kosilo: juha z mesom ali ribjo juho, zelenjavo, solato.
  3. Malica: rustikalna mleko / jogurt in koruzni kruh ali suhega sadja.
  4. Večerja: ajdovi enolončnica z govedino in zelenjavo.

Ne pozabite, da kljub zavrnitvi številnih izdelkov, lahko vedno hrana okusna in raznolika. Poleg tega je v tem primeru, da zavrne predvsem tiste proizvode, ki ne nosijo telo za uporabo in se lahko nadomesti z zelenjavo in drugih odobrenih izdelkov.

Video: brez glutena prehrana: prednosti in slabosti

Video: prehrana brez glutena. Izogibajte večje napake.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný